This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Статті поза номером (3)

РДА (24)

Держкомзем (0)

Районна рада (5)

Вибори (2)

Сільські громади (123)

Податкова (2)

Пенсійний фонд (3)

Статистика (19)

Соцслужби (64)

ЖКГ (5)

Освіта (184)

          -дошкільна (19)

          -загальна (24)

         -позашкільна (47)

Здоров'я (21)

Безпека життя (6)

Новини аграріїв (2)

Охорона природи (28)

Спорт (93)

Правопорядок (13)

Юридичні поради (3)

Культура (173)

Люди (427)

Історія краю (76)

Поезія (42)

Дорога до храму (30)

Філософія життя (9)

Редакція газети (18)

Прапору 80 (12)

Новини Житомирщини (4)

Жіночий клуб
"Струни серця" (12)2014


2011
2012
2013
2014

Відкрито Рижанський музей поліського рушника

: Антоніна Свінціцька. Фото автора.

17, 2015-04-24

14 квітня відбулася значна і приємна подія в культурному житті Рижанської громади. У приміщенні  клубу гостинно відчинив двері для відвідувачів музей поліського рушника. Ініціатором його створення стала Рижанський сільський голова, краєзнавець Лідія Вербило. Усі експонати, які знаходяться в експозиції, зібрані місцевими мешканцями. Тут люблять, шанують, оберігають і примножують історію, традиції рідного краю. 

На церемонію відкриття прибули директор Володарсько-Волинського народного музею історії району Олександр Голяченко та головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Зоя Яхимович, жителі громади.

Лідія Вербило з вітальним словом та хлібом-сіллю звернулася до усіх присутніх. Олександру Голяченку була надана честь розрізати червону стрічку, ознаменувавши цим славну подію – зародження ще однієї скарбниці цінностей. Для району музей поліського рушника – корисна та інноваційна справа. Подібний на теренах нашої області знаходиться лише в Андрушівці.

У день відкриття Лідія Леонідівна провела для гостей невелику екскурсію.

Музей поліського рушника складається з трьох розділів. Перший має назву «Льон від насінини до полотнини», другий – «Українська хата рушниками багата» та третій – «Рушник від народження і до скону». Основою та окрасою експозицій закладу є рушники, яких тут налічується аж сто десять. Надзвичайно цінною є їхня інформація.

– Вони були і є обов’язковим атрибутом весільної обрядовості, предметом народного побуту. Це неодмінна окраса селянського житла наших бабусь-прабабусь. Рушник завжди був символом гостинності – на ньому підносили дорогим гостям хліб-сіль. Під час будівництва хати підіймали сволоки рушниками, потім їх дарували майстрам. На них приймали новонароджених, із рушниками проводжали людину в останню путь, – розповіла засновниця нового музею.

Усі представлені на рушниках узори мають певне символічне значення, є цінним джерелом для вивчення традицій вишивального мистецтва і світогляду населення нашого краю.

В історичній світ-лиці ще представлено одяг та предмети побуту. Тут і коворотка, і різноманітні керамічні вироби – горщики, глечики, амфори, джбан, посуд та інші старожитності.

На стендах можна прочитати та роздивитися історію лляної нитки, прослідкувати розвиток льонарства. Тут зібрано безцінні експонати, виготовлені з льону, що знайомлять із культурою та побутом Полісся.

Лідія Вербило висловила величезну подяку усім, хто підтримав її ідею. Зокрема, Галині Кондратенко, Юрію Шевчуку та Юрію Щербині, які допомогли з експонатами та в облаштуванні музею. Завідуюча Рижанським сільським клубом Лариса Шевчук від імені жителів громади подякувала засновниці музею за прекрасну справу.

Після проведеної екскурсії ще довго між присутніми тривали дискусії, обмін думками. Усі зійшлися на тому, що в Рижанах розпочата добра справа, яку треба обов’язково продовжувати.

 


ʳ : 250


:

() Коля
: 2015-05-19

Нічим людям зайнятись

:

.- .-

   . ,

  - »Hosting Ukraine

2011-2015. .
.
- '.

: 1493
: 267
: 1

free counters @Mail.ru