This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Статті поза номером (3)

РДА (24)

Держкомзем (0)

Районна рада (5)

Вибори (2)

Сільські громади (123)

Податкова (2)

Пенсійний фонд (3)

Статистика (19)

Соцслужби (64)

ЖКГ (5)

Освіта (184)

          -дошкільна (19)

          -загальна (24)

         -позашкільна (47)

Здоров'я (21)

Безпека життя (6)

Новини аграріїв (2)

Охорона природи (28)

Спорт (93)

Правопорядок (13)

Юридичні поради (3)

Культура (173)

Люди (427)

Історія краю (76)

Поезія (42)

Дорога до храму (30)

Філософія життя (9)

Редакція газети (18)

Прапору 80 (12)

Новини Житомирщини (4)

Жіночий клуб
"Струни серця" (12)2014


2011
2012
2013
2014

Громадські слухання рішень не винесли

: Іванна Коломієць. Фото автора.

34, 2015-08-21

12 серпня у районному Будинку культури проводилися громадські слухання, у порядок денний яких було внесено питання щодо об’єднання територіальних громад та перейменування окремих вулиць та назви смт Володарськ-Волинський. Участь у зборах взяли керівники району та селища, депутати селищної та районної рад, представники організацій та установ, небайдужі громадяни. 

Голова селищної ради Валентина Онофріюк ознайомила присутніх із законодавчою базою, згідно якої відбувається добровільне об’єднання громад та повідомила, що згідно проекту плану добровільного об’-єднання громад та рішення сесії обласної ради у нашому районі будуть створені три територіальні громади. 

- До Іршанської об’єднаної територіальної громади увійдуть селище Іршанськ та Добринська сілька рада. Новоборівська об’єднана територіальна громада складатиметься  із селищної, Ягодинської, Кропивнянської, Фасівської і Небізької сільських рад. Решта сільких рад увійдуть до Володарськ-Волинської об’єднаної територіальної громади, разом усього 14 громад, - розповіла селищний голова. 

Такий поділ територіальних громад викликав дискусію серед присутніх у залі: одних не влаштовував поділ на три громади, іншим не подобалася завелика кількість неспроможних сільських рад, які увійшли до складу Володарськ-Волинської громади. Крапку у суперечках поставила присутня на слуханнях голова районної ради Оксана Альбрехт. Вона наголосила, що рішення про поділ на три громади не було випадковим. На засіданні районної рабочої групи була пропозиція створити одну громаду в межах району з центром у Володарськ-Волинському, проте Новоборівска та Іршанська селищні громади були категорично проти такого рішення. Що стосується завеликої Володарськ-Волинської громади, то саме зараз, під час слухань і треба прийняти рішення про приєднання цих сільських рад. 

Втім, зробити цього так і не вдалося. Кожен із 30 депутатів селищної ради мав провести на своїх округах збори, ознайомити жителів із ситуацією, розказати про об’єднання громад і обрати двох уповноважених, які б представляли на слуханнях точку зору певного округу. Оскільки 3 депутатів збори не провели, то по містечку було обрано 54 уповноважених. Проте на громадські слухання прийшли усього 29 із них. Тож через відсутність кворуму питання було зняте із порядку денного.

Другим питанням, що виносилося на порядк денний, було перейменування окремих вулиць і зміна назви селища Володарськ-Волинський. Із законами, згідно яких мають відбутися зміни, присутніх ознайомила заступник голови райдержадміністрації Галина Ширченко. Вона також оголосила список вулиць, які підлягають перейменуванню та нові можливі варіанти їх назв. Також мова йшла про меморіальні дошки діячам радянської епохи. Загальним голосуванням було вирішено пам’ятну дошку Мойсею Гольдштейну (Володарському), на честь якого було названо містечко, демонтувати і передати в музей історії району. Дошку Петру Омельчаку – видатному громадському та політичному діячу нашого району – було вирішено залишити, адже ця людина чимало зробила для розвитку Володарщини. 

Історик та краєзнавець Ігор Цвіра у своїй доповіді наголосив на історичних назвах теперішнього Володарськ-Волинського і ви-словив думку, що повернення до перших назв було б найбільш правильним. 

Також висловити свою думку щодо майбутньої назви селища мали змогу всі охочі. Проте і тут не обійшлося без суперечок. Оскільки до єдиного варіанту дійти так і не вдалося, було прийняте рішення про доопрацювання цього питання. Його, як і питання про об’єднання громад, знову розглядатимуть на наступних громадських слуханнях, що відбудуться 26 серпня у районному Будинку культури. 

Bід редакції: володарчани дійсно переймаються проблемою перейменування селища. І хоч опитування вже проведені, і список потенційних топонімів майже сформований, у редакцію продовжують надходити дзвінки. Мешканці містечка голосують за вже обрані імена (за останні кілька днів три голоси були віддані за Древлянськ, двоє людей на минулому тижні висловились за Волинськ), а іноді й пропонують нові. Правозахисник та громадський активіст Сергій Базилюк запропонував для нашого населеного пункту ім’я «Хорошів» (з наголосом на першому складі), яке поєднує у собі історичне коріння (Хорс, Хорошки, Горошки) і  сучасне звучання (як Бердичів, Коростишів, Романів...). 

 


ʳ : 335


:

:

.- .-

   . ,

  - »Hosting Ukraine

2011-2015. .
.
- '.

: 1493
: 267
: 1

free counters @Mail.ru