This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Статті поза номером (3)

РДА (24)

Держкомзем (0)

Районна рада (5)

Вибори (2)

Сільські громади (123)

Податкова (2)

Пенсійний фонд (3)

Статистика (19)

Соцслужби (64)

ЖКГ (5)

Освіта (184)

          -дошкільна (19)

          -загальна (24)

         -позашкільна (47)

Здоров'я (21)

Безпека життя (6)

Новини аграріїв (2)

Охорона природи (28)

Спорт (93)

Правопорядок (13)

Юридичні поради (3)

Культура (173)

Люди (427)

Історія краю (76)

Поезія (42)

Дорога до храму (30)

Філософія життя (9)

Редакція газети (18)

Прапору 80 (12)

Новини Житомирщини (4)

Жіночий клуб
"Струни серця" (12)2014


2011
2012
2013
2014

Від Малих Горошок до Аделаїди

: Олександр Голяченко, краєзнавець, директор народного музею історії району.

53, 2016-12-30

Уперше про нашого земляка, архієпископа Сергія (Охотенка) – ієрарха Білоруської Автокефальної Православної Церкви довідався від отця Олександра (Залужного). Настоятель Української православної церкви Святої Покрови селища Хорошів розповів мені про цю непересічну постать, подвижницький та пастирський шлях якої проліг від українських Малих Горошок до австралійського міста Аделаїди.

Майбутній архієпископ Сергій (в миру Єгор) народився 12 березня 1890 р. у селі Малі Горошки (тепер у складі селища Хорошів) Житомирського повіту. Його батьками були горошківські хлібороби Прокопій та Феодосія Охотенки. З дитячих років Єгор мріяв стати монахом. І уже у 1911 р. він пішов у Богоявленський чоловічий монастир міста Житомира, де ніс не тільки послух, але й отримав духовну освіту.

Більшовицький переворот 1917 р. і гоніння на Церкву не злякали молодого послушника, а навпаки, ще більше зміцнили бажання служити Богові. 28 червня 1919 р. Єгора постригають у чернецтво. У 1921 р. молодий монах переїжджає до Києва і стає співробітником Київ-ської Богословської Академії. У 1925 р. його висвячують в ієродиякона і ієромонаха, а у 1932 р. зводять у сан архімандрита. Від 1925 до 1937 рр. отець Сергій служив у парафіях Коростеня, Народичів, Ємільчиного, Кулеші, інших населених пунктах. За пастирську діяльність та українські національні переконання, у 1937 р. він був заарештований і висланий на примусові роботи до Бердянська без права займатися богослужінням. Від 1937 р. і до початку Другої світової війни Єгор Охотенко працював різноробом на Бердянських рибних промислах.

Під час тимчасової німецько-фашистської окупації території України архімандрит Сергій стає настоятелем Мелітопольського собору та непохитним прихильником української православної автокефалії. У важкий воєнний час церква закликала архімандрита Сергія до єпископського служіння. Отож, 1 серпня 1943 р. у грецькому кафедральному соборі Кіровограда відбулася його архієрейська хіротонія. Невдовзі єпископ Сергій, разом з єпископатом Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), змушений був евакуюватися до Польщі, а звідти – до Німеччини.

Після закінчення війни отець Сергій опинився у місті Констанца (Німеччина), де організував кілька парафій УАПЦ. У той же час єпископат Білоруської Автокефальної Православної Церкви (БАПЦ) почав переговори з Руською Православною Церквою за кордоном про перехід в її юрисдикцію, що й відбулося 6 травня 1946 р. Зрада єпископату не зламала білорусів, вірних парафіян БАПЦ. Незабаром був створений Тимчасовий білоруський релігійний комітет, який об’єднав навколо себе уже діючі парафії БАПЦ, а також створив ряд нових. Одна з парафій БАПЦ існувала і в Констанці, де православних білорусів узяв під опіку єпископ УАПЦ Сергій. Після нетривалих переговорів із білоруською православною делегацією під керівництвом протоієрея Степана (Войтенка), єпископ Сергій погодився очолити БАПЦ.

5 червня 1948 р. в Констанці, під керівництвом владики Сергія відбувся Собор білоруського православного духовенства і мирян, який прийняв постанову про відновлення діяльності БАПЦ. Тимчасовим керівником її обрали єпископа Сергія (Охотенка). На виконання рішення собору УАПЦ про братську допомогу БАПЦ, 19 грудня 1949 р. єпископами української церкви Сергієм, Платоном і В’ячеславом був висвячений на єпископа архімандрит БАПЦ Василь (Томащік).

Таким чином, був відновлений єпископат БАПЦ. Собор єпископів білоруської церкви постановив надати право єпископу Сергію опікувати православних білорусів в Австралії та Новій Зеландії, а єпископу Василю – у США, Канаді та Європі.

Великою жертовною працею владика Сергій подолав усі труднощі та налагодив діяльність БАПЦ на далекому австралійському континенті. У кінці 50-х рр. 20 століття, за погодженням з Грецькою Православної Церквою, під його омофор перейшло кілька грецьких парафій. Уведений у сан архієпископа, він продовжував нести хрест голови білоруської церкви і до останніх днів свого життя займався її розвитком. Помер архієпископ Сергій (Охотенко) 2 жовтня 1971 р. та похований на півдні Австралії у місті Аделаїді.

Владика Сергій вірив у єдину православну церкву. У проповіді на Великдень 1959 р. він говорив: «…Ми всі, православні українці і білоруси, були, є і будемо рідними дітьми православної Помісної Київської Церкви…».

 


ʳ : 198


:

:

.- .-

   . ,

  - »Hosting Ukraine

2011-2015. .
.
- '.

: 1493
: 267
: 1

free counters @Mail.ru